Cami temizliği şirketleri olarak, temizlik ile hijyeni bir bütün halinde düşünüyoruz. Camilerde alın teri halıya yapıştığından dolayı halı temizliği uzmanlık ister. Eski eser, çini ve mozaikleri korunulmasına dikkat edilmelidir. Temizlik firmamız 25 yıldan bu yana cami temizliklerini yarı fiyat ile yapmaktadır.İstanbul’da hemen hemen her semtten cami temizlik referansı sunabiliriz.

Cami temizliği, işi bilen eller tarafından yapılması gerekir. İşi bilmeyen kişiler tarafından çoğu zaman dezenfeksiyon yapılmadan temizlik işlemine girilmekte ve cami halıları, avize, çinileri, mermerleri ve tüm dokusuna zarar verilmektedir. Bu konuda dikkatli olunması ve işin ehil kişilere verilmesi gerekir.

Cami halısı yıkama; cami halıları, yüksek devirli makineler ile fırçalandıktan sonra vakumlanarak yıkanır. Camilerde halılar kalın olduğu için kuvvetlice vakum yapılmalıdır. Aksi halde halılarda koku ve nem oluşacaktır.

Cami duvarları, alkali kimyasal ve bazı cihazlar ile kir yumuşatılaraktan çekçek yöntemi ile temizlenir. Mozaik ve çini yüzeyler ve derz araları çok iyi şekilde temizlenir ve kurulanır.

h-cami-temizlik-firmalari

Cami avizeleri, lambalı avizelerde lambalar komple çıkartılarak temizlenir. Yerleri de silindikten ve kurutulduktan sona yerine takılır. Bir saat sonra aydınlatma yapılabilir. Taşlı cami avizeleri, silim yapılarak temizlenir.

Cami dezenfeksiyonu ve cami hijyeni, her bölge usulüne uygun olarak çeşitli kimyasallar ve makineler ile temizlenir. Nanomik ürünler ile dezenfektan uygulanır.