Işıltı Ofis Temizlik Şirketi, 1996′dan beri, ofisleriniz de ve şirketlerinizde genel temizlik hizmeti sağlamaktadır. Işıltı İstanbul Temizlik Ev ve Ofis temizliği vazgeçilmez ilkeleri olan Güvenilirlik ve Titizliğe büyük önem vermektedir. Yaklaşık 20 yılllık geçmişimizde de bu ilkelerinden asla vazgeçmemiştir.

Ofis Temizliği; hizmetimizde önemli yer tutmaktadır. Bütün işletmeler sabah iş başı yaptığında çalıştığı ortamın görsel güzelliklerinin yanı sıra temiz ve hijyenik olmasını arzular. Bununda bize göre en önemli nedeni evimizden çok işyerimizde vaktimizin geçmesidir. İş yeri temizliği rutin yapılan ofislerde temiz ve hijyenik bir ortam olacağından ofis çalışanlarının motivasyonu artar.

Işıltı istanbul ofis temizliği şirketleri olarak bizler müşterilerimizin ofislerini önemsiyor ve temiz bir ofis garanti ediyoruz. İş yeri temizliğinde alışılmışları değiştirin. Sabah işe geldiğinizde miis gibi ofis… dediğinizi duyar gibiyiz. Sizlere miss gibi tertemiz ofisler sunuyoruz. Büro temizliği genel şekli ile ev temizliği ile benzerdir. Ancak bürolarda evrak odası, malzemelik ve depo gibi farklı özellik içeren birimlere sahip olabilir. Bu birimler içeriği farklı olan temizlik kimyevileri ile temizlik teknikleri gerektirir.

Temizlik Şirketleri, Cam temizliği, Metallerin temizliği, Plastik yüzeylerin temizliği, Ahşap yüzeylerin temizliği, Taş yüzey temizliği,Kumaş yüzey temizliği,Fayans yüzey temizliği yapılır.

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik Şirketi, Cam temizleyici için amonyak kullanırız.Temizlik Şirketleri, Halı Yıkama için Halı şampuanı kullanılırız. Temizlik Firması, Koltuk yıkama, avize temizleyici, oda parfümü, el sabunu, tuvalet kağıdı, galoş, toz bezi, schotbride, çöp torbası, kavil, gümüş temizleyici, plastik yüzey kir sökücü, leke sökücü kullanılırız.

Genel temizlik ilk camlardan ve balkondan başlar camların pimapenleri cif ve süngerle temizlenir, oluk araları vakumlanır, Camda ve çerçevede bulunan boya ve harç artıkları cam jiletleriyle temizlenir camlarda permatik ve tel kullanılmaz böyle bir uygulama camlarınızın çizilmesine sebep olacaktır. cam sonrası duvarlar kapılar ve en son yer zemin temizlenir.

Camlar için çek sil kullanılır. Cam temizliğinde kaba tozlar alındıktan sonra isportolu su kullanarak parlatma işlemi yapılır. Bu amaçla piyasada hazır olarak satılan temizleme maddeleri de kullanılabilir.


Temizlik Şirketleri, Metallerin Temizliği:
Çeşitli deterjanlarla yapılmasına rağmen, kaol en iyi metal temizleyicisidir. Sıvı ve toz halinde satılır. Su kullanmadan temizlik yapılabilmektedir.
Temizlik Firmaları, Plastik Yüzeylerin Temizliği:
Marley ve sert plastik yüzeyler bu gruba girerler. Asitsiz temizleme maddeleri ile, örneğin arap sabunu ile temizlenirler.
Temizlik Firması, Ahşap Yüzeylerin Temizliği:
Kaba tahta veya işlenmemiş tahtaların temizliğinde sodalı ilik su en iyi temizleyici olmaktadır. Ancak işlenmiş tahtaların veya parkelerin temizlenmesinde daha dikkatlice davranılması gerekmektedir. Parke yüzeyler ıslak olarak temizlenmemelidir. Çok az nemli bezle silinirler. Ahşap üzerindeki lekelerin çıkartılmasında terebentin kullanılır. Lekeler çıkartıldıktan sonra mopla silinerek temizlenir. Yerlerin silinmesi sırasında piyasada bulunan herhangi bir yıkama veya temizlik deterjanı kullanılabilir (sıvı deterjanlar tercih edilir).
Temizlik Şirketleri, Taş Yüzeylerin Temizliği:
Sert yüzeylerden oluşan bu grup içinde mermer, mozaik, beton yüzeylerin temizliği yapılır. Taş yüzeylerin temizliğinde de temizleme deterjanlarından herhangi biri kullanılabilir. Ancak, bu yüzeylerin temizliğinde tuz ruhu asla kullanılmamaktadır. Lekeli veya çok kirli olmaları halinde çamaşır suyu kullanılabilir.
Kumaş Yüzeylerin Temizliği:
Temizlik Firması,Koltuk, puf, halı temizliği bu grup içinde düşünülmektedir. Bu tür yüzeylerin temizlenmesinde sıvı halde piyasada bulunan yıkayıcı ve genel temizlik maddelerinden birisi kullanılabilir.

Temizlik Şirketi, Fayans Yüzeylerin Temizliği:
Genellikle seramik kökenli olan bu tür yüzeylerin temizliğinde kullanım yerlerine göre, lavabo, küvet, klozete toz; fayans, kalebodur gibi yüzeylerde ise, sıvı temizleme maddelerinden biri kullanılır. Kullanılan Alete ve Çalışma Ortamına Bağlı.
Temizlik Firması Temizlik Şekilleri:
Temizlik Şirketi, Kuru temizlik- Nemli temizlik,- Islak temizlik- Vakumla (elektrik süpürgesi, yıkama makinası) yapılan temizlik- Sprey ile temizliği yapılmaktadır.
Temizlik Şirketi, Kuru Temizlik:
Temizlik Firması, Kuru sistemle yapılan temizliktir. Çeşitli leke çıkartıcılarıyla yıkamadan yapılan temizleme şekli bu gruba girmektedir.
Temizlik Firması, Nemli Temizlik:
Temizlik Şirketi, Çok ıslak ve çok kuru olmayan nemli bir ıslaklık yüzeylerinde yapılan temizliktir. Yüzeylerin (mermer, taş, parke) mopla nemli olarak silinmesi gibi.
Temizlik Şirketleri, Islak Temizlik:
Temizlik şirketi, Bol suyla yıkarak, silerek yapılan temizliktir. Banyoların temizlenen çamaşırların yıkanması gibi.
Ofis Temizlik Firması Vakumla Temizlik:
Vakumlu temizlik makineleri ile yapılan temizliktir.
Temizlik Firmaları, Banyo Temizliği:
Temizlik Şirketleri, Banyo temizliğinde izlenecek sıra ve yapılacak işlemler kısaca şöyle sıralanabilir:
– Banyonun havalandırılması,
– Tuvaletin rezervauarının çalıştırılması ve temizlik maddesinin tuvalete dökülerek beklemeye bırakılması. (bu uygulama ile temizlik maddesi, uygulandığı yüzeyde yavaş yavaş akarak temas ettiği yerlerdeki kir ve lekeleri sökecektir) Daha sonra tuvaletin temizlenmesi,
-Duş teknesi veya banyo küvetindeki kirlerindeki su püskürtülerek ve ovularak temizlenmesi.
Armatürlerin temizlenmesi ve kurutulması,
Ofis Temizlik firmaları, Lavabonun ovularak temizlenmesi,
– Fayanslar ve seramik duvarların silinerek temizlenmesi,
-Banyodaki tezgah, kapı, çöp sepetinin ve banyo aynasının temizliğinin yapılması,
– Banyo havluları, sabunları, şampuanlar yerleştirilmesi,
-Son olarak zeminin silinmesi. Zemin temizliğinde mop kullanılmasına daha kolay ve çabuk
temizlik nedeniyle özen gösterilmesidir.

1 Yorum

Comments are closed.