Her Tür Kumaş Koltuk Yıkama Hizmeti – Deri Koltuk Temizliği

Koltuk Temizleme Hizmetimizi gerçekleştirirken öncelikle iyi bir şekilde vakumlamaya dikkat ediyoruz. Çift motorlu ithal sanayi tipi vakumlar ile bu işlemi gerçekleştiriyoruz.yer kimyasal uygulaması yapılıp koltuk temiz hale gelene kadar işlem sürmektedir.İyi yıkama yapılan bir koltuk koku yapmayacağı gibi ortalama 5 saat gibi bir zamanda kurumaktadır. Kirin durumuna göre temizleme yapıldığı gibi
Siz müşterilerimizin isteğine göre buharlı yada vakumlu yıkamalar yapılmaktadır.

Işıltı – Koltuk Temizlik Firması koltuklarınızı son teknoloji koltuk yıkama makineleriyle yerinde yıkar. Kullandığımız koltuk yıkama makineleri temiz suyu tazyikle püskürtüp aynı anda kuvvetli vakumla çekerek kiri söker alır. 2 Saat içinde bir takım koltuğunuz yeni gibi tertemiz olur. Koltuk Yıkama şirketi, koltuğunuzu nasıl yıkar?

— Yerinde, zahmetsiz ve kısa sürede en etkili, en kalıcı, hijyenik temizlik yapılır.
—Vakum yöntemi ile koltuğunuzda kirden eser kalmaz. Ne var ne yoksa makinenin kazanına gelir.
—Allerjik bünyeler için ideal bir temizliktir. Elle silme yönteminde olduğu gibi kiri ve akarları Koltuğun içine gömmez.

Koltuk Temizliği; işini meslek olarak belirlemiş, eğitimleri verilerek özel olarak yetiştirilmiş Işıltı Temizlik istanbul koltuk yıkama ustaları size hizmet etmek için telefonunuzu bekliyor. Sevdiklerinizin sağlığını tehlikeye atmayın. Yerinde koltuk yıkama için güvenli ellere teslim edin. Koltuk Yıkama özen gösterilmesi gereken çok ciddi bir iştir. İyi yıkama yapılan koltuk en az % 85 oranında görsel olarak da değişime uğramaktadır.

Koltuk Yıkama en az yılda bir kere yapılmalıdır. Yıkama işlemi görmeyen koltuğun üzerindeki lekelerin kalıcı olabilme ihtimali çok yüksektir. Hele ki silim yapılan koltuklarda yıkama işi daha da zorlaşmaktadır. Belli periyotlarda yıkanan koltuk hem hijyen hemde görünüm bakımından çok daha iyi olacaktır aynı zamanda kullanım ömrü de artacaktır. IŞILTI KOLTUK YIKAMA FİRMALARI

Temizlik Şirketleri, Kumaş ve Koltuk Yıkama Tavsiyeleri

Temizlik Firmaları, Koltuk kılıfları için kumaş talimatında yıkama verilmişse renklere göre ayırdıktan sonra yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Yıkamadan önce fermuar ve çıtçıtları kapatmayı unutmayın.

Elde yıkama yapılacaksa her zaman soğuk su kullanın. Koltuk kılıfını suya sokmadan önce sabun veya deterjanın tamamen çözülmüş olması önemlidir. Koltuk kılıfını fazla çitilemeden nazikçe yıkayın sonra iyice durulamaya dikkat edin.

Temizlik Firması, Koltuk, kanepe, sandelyeleri yerinde temizlemeniz gerekiyorsa öncelikle döşeme kumaşın üzerini elektrik süpürgesiyle vakumlamanız gerekir. Her bölgeye ulaşabilmek için, elektrik süpürgenizin uygun ağızlıklarını kullanabilirsiniz. Koltuk veya benzeri döşemeleri kuru olarak fırçalamak, genelde tozu dağıtmaktan ve daha çok işlemesine neden olmaktan başka bir işe yaramaz.

Koltuk yüzeyindeki tozları elektrik süpürgesi yardımıyla aldıktan sonra su ve ağartıcı içermeyen deterjan karışımını bir beze veya kağıt havluya emdirin ve döşemelik kumaşı silin. Silme işlemi sırasında en az düzeyde su kullanımına dikkat edilmesi olası bir kuruma sorununun ve koltuk döşemesinin nemli kalmasının önüne geçebilir. Kurumanın hızlandırılması için elektrik süpürgesiyle vakumlayabilirsiniz. Silme işlemine başlamadan önce renklerin solmayacağından ya da başka türlü bir zarar gelmeyeceğinden emin olmak için koltuk, kanepe veya sandalyenizin görünmeyen küçük bir yerinde denemeler yapmanız faydalı olacaktır.

Ayrıca el oyması antika bir sandalyeniz varsa, mağazadan aldığınız bir koltuk veya kanepeye uyguladığınızdakinden daha farklı bir temizlik tekniği uygulamanız gerekir.

Uluslararası Standart Kumaş Bakım ve Temizleme Kodları

Temizlik Şirketi, Döşemelik kumaşlar için herhangi bir bakım veya leke çıkarma müdahalesinden önce ürün üzerinde kanunen bulunması zorunlu olan temizleme talimatındaki kumaş temizleme kodlarına göre hareket etmeniz gerekir.

Temizlik Firmaları, Aşağıda, mobilya imalatçıları tarafından kullanılan uluslararası standart kumaş temizleme kodları belirtilmektedir:

  • W: Su bazlı temizleme maddesi kullanın.
  • S: Yumuşak temizleme çözücüsü (susuz) kullanın.
  • WS: Su bazlı temizleme maddesi veya yumuşak temizleme çözücüsü (susuz) kullanın.
  • X: Sadece elektrik süpürgesiyle veya yavaşça fırçalayarak temizleyin.

Temizlik Firmaları, Döşemelik Kumaş Bakımı

Temizlik Şirketleri, Döşemelik kumaşların düzenli bir şekilde temizlenmesi sevdiğiniz eşyaların uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Gerekli bakımlar, basit kumaşlardan narin kumaşlara kadar periyodik olarak yapılmalıdır.
Temizlik Firması, Birden çok elyaf çeşidi veya özel boya kullanılmış olan döşemelik kumaşlar için profesyonel kuru temizleme veya halı yıkama firmalarından destek alabilirsiniz. Kanepe, sandalye, koltuk, deri mobilya, istirahat koltuklarında kullanılan çeşitli kumaş tiplerinde döşemeler vardır.

Temizlik Şirketi, Döşemelik Kumaş Bakımına İlişkin Püf Noktaları

Temizlik Firması, yıkamanın şekli uygun olduğunda oturma odanızdaki, yemek odanızdaki ve yatak odanızdaki kumaş kaplı mobilyalarınızı yıllarca kullanabilirsiniz.

Temizlik Şirketleri, döşeme kumaşlarına ilişkin olarak aşağıda verilen bakım, temizlik
ve leke çıkarma bilgilerine uygun hareket ederek mobilyalarınızın güzelliğinin kalıcılığını da büyük ölçüde artırabilirsiniz.

Temizlik Firması, Döşemelik Kumaştaki Lekeler

Temizlik Şirketi, Kanepenizin üzerinde televizyon seyrederken, kitap okurken, arkadaşlarınızla sohbet ederken geçirdiğiniz vakit düşünüldüğünde bir döküntü veya leke olmaması kaçınılmazdır.
Böyle durumlarda Döşemelik Kumaştaki Lekeler sayfasında leke çıkarmak için uygulamalı açıklamalar bulabilirsiniz.

Temizlik Firmaları, Döşeme Kumaşı Bakım ve Temizlik Tavsiyeleri

Temizlik Şirketleri, Kumaş kaplı mobilyalarınızın ilk günkü görünümlerini muhafaza etmeleri için tavsiyeler:

Temizlik Firması, Koltuk, minder ve diğer döşemeli mobilyaların yerlerini belirli aralıklarla yeniden düzenlerseniz, doğal şekillerini ve görünümlerini uzun süre korurlar. Düzenleme sırasında koltuk ve benzeri eşyaları doğrudan güneş alan yerlere koymamaya, sigara dumanından ve yemek pişirme alanlarından uzakta tutmaya ayrı bir gayret gösterin. Çünkü bu saydıklarımız koltuk kumaşınıza farklı şekillerde zararlar verebilir. Örneğin; güneş, ışığı döşemelik kumaşı soldurabilir veya koltuk eşyanın yakınına koyulduğu ısı kaynağı; kumaşı, deriyi, ahşabı ve cilaları tamamen kurutup, koltuk döşeme liflerini yıpratabilir.
Temizlik Şirketi, Koltuk yıkamasının bu tarz yıpranmaların çözümünde sınırlı bir etkisi vardır.

Kumaş kaplı mobilyalarınızı elektrik süpürgesiyle haftada birkaç kez temizleyiniz. Mobilyalarınız az kullanılıyor olsa bile kir ve toz parçacıklarının aşındırıcı etkisi, döşemelik kumaştaki elyafların yıpranmasına neden olabilir. Sık kullanılan mobilyalar söz konusu olduğunda yastıkların ara sıra dövülerek temizlenmesi, ardından elektrik süpürgesiyle temizlenmesi ve ters döndürülmeleri tavsiye edilir. Temizlik Firması, Kumaşta vücuttan kaynaklanan yağ birikimini engellemek için koltuk kollarını ve başlarını nemli bezle silin. Kullanılacak koltuk temizleme solüsyonu için kesinlikle imalatçının tavsiyesini dikkate alın. Temizlik Şirketi, Kolluk ya da yıkanabilir koruma örtüleri kullanmakla da, özellikle insanların daha kısa giyindikleri yaz günlerinde, koltuk benzeri döşemelerinizi deri, yağ, saç kirlenmelerine karşı korumuş olursunuz. Temizlik Şirketi, Kumaş kaplı ev eşyalarının üzerine gazete, dergi vb. koymayın; üzerlerine mürekkep lekesi geçebilir ve çıkarması güç olabilir. Kumaş kaplı ev eşyalarınıza koyu renkli battaniye, çarşaf vs. örtmeyin; boyaları, kuruyken sürtünme yoluyla veya nemliyken akma yoluyla kumaşa geçebilir. Kumaş kaplı eşyaların yakınında boya, oje ve mürekkep kullanmaktan kaçının; bu maddeler kumaşın rengini değiştirir ve lekelenmeye neden olur.Periyodik olarak profesyonel temizlik, kir birikmesinin; yatak, yemek ve oturma odalarınızda ki eşyaların güzelliğine gölge düşürmesini engelleyecektir.

Temizlik Şirketleri, Döşemelik Kumaştaki Lekeler

Temizlik Firması, Oturma odanızdaki kanepenin üzerine bir bardak çay döktünüz veya boya damladı. Şimdi nasıl temizleyeceksiniz ? Temizlerken döküntünün yayılmasına, kurumasına fırsat vermeden hızlı hareket etmek önemlidir. Döküntüyü kontrol etmek ve leke olmasını engellemek için aşağıdaki kurallara uygun hareket etmeniz size yardımcı olacaktır.

Temizlik Şirketleri, Lekelere Acil Müdahele Sıvı döküntüler için

Temizlik Firması, Öncelikle beyaz ve desensiz bir kuru bez veya kağıt havluyla koltuktaki ıslaklığı hafifçe alın. Sonra baskıyı artırın ve artık sıvı emilmeyinceye kadar yeni bir kağıt havlu kullanarak işlemi tekrarlayın. Temizlik Şirketleri, Bastırırken ovmamaya dikkat edin !
Eğer kalıntı kalırsa, Leke Çıkarma sayfasına bakabilirsiniz.

Temizlik Firması, Katı veya yarı-katı döküntüler (gıda maddeleri, vs.) için

Temizlik Şirketi, Döşeme kumaşı veya koltuk üzerindeki maddeyi bir kaşık veya kör bıçak kullanarak, döküntüyü merkezine doğru hafifçe sıyırmak suretiyle alın. Temizlik Şirketi, Islak kalıntı sözkonusu olduğunda sıvı bir döküntü gibi muamele edin. Eğer kalıntılar leke bırakırsa, Leke Çıkarma sayfasında ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Temizlik Şirketleri, Kuru döküntüler için (kül veya kuru kozmetik gibi)

Temizlik Firması, Kül gibi normalde kuru maddelere sıvı eklenmesi, kalıcı lekeye neden olabilir. Söz konusu döküntü bölgesini elektrik süpürgesiyle temizleyin, bir cetvel veya benzeri bir şeyle hafifçe dövün, sonra tekrar elektrik süpürgesiyle temizleyin; ardından kalmış olabilecek kalıntıyı almak için maskeleme bandının yapışkanlı tarafını kullanın. Temizlik Şirketleri,
Eğer kalıntı ve lekeler giderilemezse, Leke Çıkarma sayfasındaki detaylı bilgilere göz atabilirsiniz.

Temizlik Şirketi, Leke Çıkarılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Temizlik Firması, Lekesi olan döşemelik kumaşın görünmeyen bir kısmı üzerinde daima suyu veya temizleme maddesini test edin. Tamamen kurumasını bekleyin; sonra kumaşın üzerindeki etkisini kontrol edebiliriz .
  • Temizlik Şirketi, Lekenin yayılmasını veya bir halka formu oluşturmasını engellemek için suyu veya temizleme maddesini (leke çıkarma kılavuzunda tavsiye edildiği gibi) küçük dozlar halinde kullanabiliriz.
    Sabırlı olun; birkaç defa uygulayın; her uygulama sonrasında sıvıyı emdirmek için kuru bir kağıt havlu kullanın.
  • Temizlik Şirketleri, Bir kumaşı asla ovmayın; ovma işlemi, renk kaybına veya lekenin yayılmasına neden olabilir. Kurumadan önce hafifçe fırçalamak suretiyle kadife kumaşlar üzerindeki tüylenmeyi giderebilir ve temizleyebilirsiniz.
  • Temizlik Firmaları, Su lekesi oluşmasını engellemek için bir fan veya kurumayı hızlandırmak için bir fön makinesi (serin ayarda) kullanın. Etkilenmiş bölgenin dış kenarından merkeze doğru kurutabiliriz.Bayrampaşa koltuk yıkama, bahçelievler koltuk yıkama, istanbul koltuk yıkama, avrupa yakası koltuk yıkama