Su Baskını Temizliği

Su baskını temizliği; kimse böyle bir durumun başına gelmesini istemez. Fakat özellikle İstanbul’da ve bütün kentlerimizde, hatta kırsal kesimde bile çeşitli nedenlerden dolayı su baskınları yaşanmaktadır.

Su baskını sonrası temizlik şirketlerine düşen, su baskını olayı başından geçen kişilerin yükünü azaltmak. Peki nasıl? Önce zarar görmüş eşyaların dışarı çıkarmak gerekir. Sonra selden etkilenmeyen eşyaları ortam ile beraber temizlemek. İyi vakumlama ve durulama yapıp kurumayı sağlamak. Zeminlerin ve halı koltuk gibi eşyaların çabuk kuruması için kullanılan vakum makinelerinin su hacmi ve emiş gücü yüksek olması gerekir.

Etrafta açık kablo var mı yok mu bakmadan çalışma yapmayınız. Zira kablo ve prizler su baskınına maruz kalmış ise mekanda tehlike saçarlar.

İstanbul su baskını Temizliği; Su baskınlarında hijyenin sağlandığından ve alanın iyi dezenfekte edildiğinden emin olmalıyız. Suya karışan kanalizasyon atıkları yada çamur vs. için mutlaka temizliğin yanı sıra dezenfektan uygulaması yapılmalıdır. Son olarak camları yada klimaları açılarak alanı havalandırmalıyız.

Işıltı Temizlik Firması, su baskını temizlikte profesyonelliğini işine katarak yeni ve ferah alanlar inşa eder.