Daire Temizlik Şirketleri

Daire Temizlik Şirketleri ; işi günümüzün başlıca mesleği haline gelmiştir. Vakit darlığından ve iş yoğunluğundan o kadar ki evlerimizi temizlemeye vaktimiz yok. Kaldı ki daire temizliği hepten zor. Taşınma sonrası, tadilat sonrası. Boya badana sonrası, inşaat sonrası işler Daire Temizlik Şirketleri tarafından en iyi şekilde yapılır.

daire-temizlik-sirketi-istanbul
Daire Temizlik Şirketlerinin Önemi; Zamanımızın önemli bir kısmını içinde geçirdiğimiz yaşam alanlarımız. Misafirlerimizi ağırladığımız, alanına göre eşyaları alarak döşediğimiz, yuva olarak betimlediğimiz dairelerimizdir. Bizim hayatımız geçirdiğimiz mekanlar sağlığımız için çok önemli. Bu yüzden Daire Temizlik Şirketlerinin önemi her gün artmaktadır.
Daire gibi mekanlarda enfeksiyon riskinin minimuma indirmek hijyen (Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü) ile mümkündür. Böylece sağlıklı ve daha güvenli bir yaşam ortamı sağlamış olur.
Dairelerimiz müstakil ve bahçeli olabileceği gibi apartman dairesi de olabilir. Oturulur vaziyete gelinceye kadar değişik aşamalardan geçer. Bu aşamalara göre temizlik gerekir. Buna göre inşaat sonrası boş istanbul daire temizliği, boş daire, tadilat sonrası ve dayalı döşeli ev temizliği olarak gruplara ayrılabilir.
Ev ve daire temizliği, mutfak, banyo, tuvalet, oda, salon, balkon ve içindeki eşyaların temizlenmesi, yerler, camlar, duvarlar, tavan temizliği olarak yapılır. Bu işler için daire temizlik şirketi çağırabilirsiniz. Dairelerin fayans, granit, seramik gibi ( ahşap hariç tüm zeminleri makine ile yıkanabilir). Makina ve döner fırçaları ile zemin ovularak kirler yüzeye çıkartılır.
Evin en sık kullanılan ve her gün aile bireylerimiz için yemek hazırlanan bölümler. Yemek yenilen bu mekanlar bizzat bakteri üretimine en yatkın alanlardır. Mutfağın temizliği ayrıca önemlidir. Mutfakta, isteğe bağlı olarak dolapların içi boşaltılıp her bir ürün ayrı ayrı temizlenmesi. Buzdolabı ile tüm beyaz eşyaların hijyeni. Lavabo, eviye, tezgah temizlenmesi. Duvar ile yerler silinmesi şeklinde gibi.
Banyo ve tuvalette, küvet, duşakabin, lavabo, klozet gibi mikrop olasılığı yüksek yerler özenle dezenfekte edilir. Sararan banyo ve tuvalet aksanları beyazlatılarak hijyenik hale getirilir. Pencere ve kapılar, iç ve dış cam ile varsa yağmurluk kısımları uygun gereçler ile temizlenir. Balkonda, yer, korkuluklar ve varsa diğer eşya silinerek veya yıkanarak temizlenir.
Odada, vitrin, masa, koltuk, sehpa, etajer, dolaplar, gerekirse içleri boşaltılır. En ince yerlerine kadar temizlenir. Var ise elektronik aletler uygun gereçler ile dikkatle temizlenir. Halı ve kilimler uygun araçlar kullanılarak yıkama yapılır. Halıfleks türü yer döşemeleri, döner fırçalı makineler ile kir kusturulur. Yüksek emiş gücü olan makineler ile halıfleksler yıkanarak vakumlanır.
Hayatımızın önemli bir kısmını geçirdiğimiz dairelerimiz. Daire hijyeni aslında sağlığımıza ve hayatımıza verdiğimiz önemin göstergesidir.

temizlik firmaları, temizlik şirketleri, istanbul temizlik firmaları