Daire Temizlik Şirketleri

Daire temizliği işi günümüzün başlıca mesleği haline gelmiştir.Vakit darlığından ve iş yoğunluğundan o kadar ki evlerimizi temizlemeye vaktimiz yok. Kaldı ki daire temizliği hepten zor. Taşınma sonrası, tadilat sonrası, boya badana sonrası, inşaat sonrası daire temizlik hizmetleri temizlik firması tarafından en iyi şekilde yapılır.

Zamanımızın önemli bir kısmını içinde geçirdiğimiz, yaşam alanımız olan, misafirlerimizi ağırladığımız, alanına göre eşyaları alarak döşediğimiz, alırken konumunu önemsediğimiz hatta yuva olarak betimlediğimiz dairelerimizdir. Dairelerimiz müstakil ve bahçeli olabileceği gibi apartman dairesi de olabilir. Bizim hayatımız geçirdiğimiz, sağlığımız için çok önemli olan özel alanımızın temizliğini zamanımız ve imkanlarımız neyi elveriyorsa yaparız veya yaptırırız.
Daire gibi mekanlarda enfeksiyon riskinin minimuma indirmek hijyen (Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü) ile mümkündür. Böylece sağlıklı ve daha güvenli bir yaşam ortamı sağlamış olur.
Dairelerimiz oturulur vaziyete gelinceye kadar değişik aşamalardan geçer. Bu aşamalara göre temizlik gerekir. Buna göre inşaat sonrası boş istanbul daire temizliği, boş daire, tadilat sonrası ve dayalı döşeli ev temizliği olarak gruplara ayrılabilir.
Ev ve daire temizliği, mutfak, banyo, tuvalet, oda, salon, balkon ve içindeki eşyaların temizlenmesi, yerler, camlar, duvarlar, tavan temizliği olarak yapılır. Bu işler için daire temizlik şirketi çağırabilirsiniz.
Dairelerin fayans, granit, seramik gibi ( ahşap hariç tüm zeminleri makine ile yıkanabilir) Zemin ahşap değilse makina ve döner fırçaları ile zemin ovularak kirler yüzeye kusturulur ve vakumlanır.
Evin en sık kullanılan ve her gün aile bireylerimiz için yemek hazırlanan ve yemek yenilen bu mekanlar bizzat bakteri üretimine en yatkın alanlardır. Mutfağın temizliği ayrıca önemlidir. Mutfakta, isteğe bağlı olarak dolapların içi boşaltılıp her bir ürün ayrı ayrı temizlenmesi, buzdolabı ile tüm beyaz eşyaların temizlenmesi, lavabo, eviye, tezgah temizlenmesi, duvar ile yerler silinerek temizlik gerçekleşir.
Banyo ve tuvalette, küvet, duşakabin, lavabo, klozet gibi mikrop olasılığı yüksek yerler özenle dezenfekte edilir, sararan banyo ve tuvalet aksanları beyazlatılarak hijyenik hale getirilir.
Pencere ve kapılar, iç ve dış cam ile varsa yağmurluk kısımları uygun gereçler ile temizlenir.

daire-temizlik-sirketi-istanbul
Balkonda, yer, korkuluklar ve varsa diğer eşya silinerek veya yıkanarak temizlenir.
Odada, vitrin, masa, koltuk, sehpa, etajer, dolaplar, gerekirse içleri boşaltılarak en ince yerlerine kadar temizlenir varsa elektronik aletler uygun gereçler ile dikkatle temizlenir.Halı ve kilimler de uygun araç kullanılarak ya yıkanarak hijyen hale getirilir. Halıfleks türü yer döşemeleri, döner fırçalı makineler ile kir kusturulur ve yüksek emiş gücü olan makineler ile halıfleksler yıkanarak vakumlanır.
Hayatımızın önemli bir kısmını geçirdiğimiz dairelerimizin hijyeni aslında sağlığımıza ve hayatımıza verdiğimiz önemin göstergesidir.

temizlik firmalarıtemizlik şirketleriistanbul temizlik firmaları