Ev ya da iş yerinizde bazen beklenmedik kazalar ve bunun sonucunda büyük hasarlar meydana gelebilmektedir. Hemen hepimizin korktuğu felaketlerden biri de yangındır. Maddi hasarların yanında manevi hasarlara sebep olan yangınların söndürülme işlemi yapıldıktan sonra ortamın temizlenilmesi ve mümkünse yeniden yaşam alanı haline gelmesi sağlanmalıdır.

Küçük hasarlı yangınlarda tekrar yaşam alnı elde etmek daha kolaydır. Yangın sonu temizliği yangın sonrasında ilk olarak tamirat işleri ile başlar. Yangından sonra meydana gelen tahribatın izleri ilk olarak fazla hasar görmemiş kurtarılan eşyaların onarımı ile yapılmaktadır.

Genellikle yangından sonra temizlenmesi gereken ağır koku ve izlere sebep olan iş izleridir. Bu izlerin giderilmesi ve is kokusunun eşyalardan yangın yerinden giderilmesi için profesyonel bir ekip ile temizleme işlemi yapılmalıdır.

Yangın temizliği sadece koku ve izleri temizlemek değil aynı zamanda kullanılabilecek eşyaları tekrar kullanıma dönüştürmektir. Böylece daha fazla maddi hasar önlenmiş olur.

Yangın sonrası temizlik firması ilk olarak sizlerin maddi olarak hasar gördüğünüz bir olaydan daha fazla hasar görmemenizi sağlamak olmalıdır.

Yangın sonrası temizliği mekân boşaltıldıktan sonra alçı yapılması gereken yerlerin tamiratı ile başlar. Daha sonra duvarların ve tavanın yeniden boyanması gerekmektedir. Boy yapılırken duvarların tahribatına uygun boyalar kullanılmalıdır.

Kalitesiz malzemeler kullanıldığında daha sonra boyanı altından is lekeleri belli olmaya ve tekrar koku yapmaya başlayabilir. Bu gibi daha sonra tekrar edebilecek sorunları önlemek amacı ile kaliteli ürünler kullanılmalıdır.

Duvarların, yer döşemelerinin ve tavanın temizleme işi bittikten sonra fazla hasar görmeyen mobilyalar ve diğer eşyalar detaylı bir şekilde temizlenmelidir.

Duvarlarda is kokusu kalabileceği gibi eşyalara bu koku daha fazla sinebilir. Bu aşamadan detaylı yangın temizliği yapılmalıdır. Vakumlu ve buharlı temizleme cihazları ile eşyalar temizlenmeli ve iyi bir şekilde kurutulmalıdır.

Aynı şekilde vakumlu ve buharlı temizleme cihazları ile evin alt yüzeyini ve boruları da dezenfekte ederek temizleyebilirsiniz.

Yangın sonrası temizliği sıradan temizleme işlemleri gibi değildir. Koku ve hasar gidermek ön planda olduğu için kullanılan temizleme malzemeleri ve cihazları da farklıdır.

Firmamız sizlere yangın sonrası yapılacak olan temizleme işlemleri ve yangın sonrası temizliği fiyatı hakkında sizleri ücretsiz olarak bilgilendirmekte ve hizmetleri ile sizlerin yanında olmaya çalışmaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte sadece cihazlar ve makineler ile profesyonel olarak ekip çalışması halinde sizlere hizmet sunmaktayız.